سفارش تبلیغ
صبا ویژن


« هوالاوّل »

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از کش و قوس ها و گفتگوهای درونی، جلسه ای برگزار نمود و اکثریت اعضا به حمایت از دکتر علی اکبر ولایتی رای دادند.

با وجود اجماع، به دلیل اینکه تعداد اعضا به حد نساب نرسیده بود، از اعلام رسمی آن خودداری کردند و در پایگاه رسمی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خبری منتشر نمودند. خبر مرتبط

پس از تماسهای مکرر مردم و با توجه به نقش برجسته مراجع، علما و بزرگان حوزوی کشور، طی جلسه ای، همانگونه که در بیانیه این شورا آمده پس از بحث و تبادل نظر درباره نامزدهای ریاست جمهوری نظر اکثریت به جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی معطوف گردید.

با توجه به اینکه این جلسه رسمی بوده و اکثر افراد به آقای ولایتی نظر داشته اند، آیت الله یزدی به عنوان دبیر شورای عالی جامعه مدرسین، با خبرگزاری ها مصاحبه کرده، اطلاعیه ای صادر نمود و  همچنین در پایگاه جامعه مدرسین نیز قرار گرفت.

نامه حمایت  جامعه مدرسین از ولایتی

بالطبع این حمایت صد درصدی نبوده و مخالفانی هم داشته است. از این بین آیت الله کعبی و رجبی که از سعید جلیلی حمایت می نموده اند، این خبر را ناصحیح دانسته اند.

اما آیت الله جمشیدی، از اعضای شورای مرکزی جامعه مدرسین در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانیه رسمی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حمایت از ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: در پی اظهار نظرها و برخی گمانه زنی ها آیت‌الله یزدی براساس طی اطلاعیه‌ای که برروی سایت جامعه مدرسین نیز درج شده است نظر اکثریت اعضای جامعه مدرسین را متمایل به آقای ولایتی اعلام کردند.

اما یک جریان خاص سیاسی که در انتخابات ریاست جمهوری اهداف خاصی را دنبال می?کند اطلاعیه رئیس شورای عالی جامعه مدرسین را بی اعتبار می داند و سعی در رد آن دارد. و یا این اطلاعیه را نظر شخصی آیت الله یزدی اعلام می کنند.

آنچه حائز اهمیت است این استکه هر خبری که از جامعه مدرسین به صورت نامه مکتوب منتشر شود جنبه رسمی دارد.

و باید پرسید چرا خبرگزاری های جریانی خاص، از انتشار آن واهمه دارند؟
هدف خبرگزاری ها از جریان سازی و رد این خبر، به رغم حمایت جامعه از دکتر ولایتی چیست؟

این بداخلاقی هایی که صورت می گیرد، در جهت تخریب نیروی ارزشی نظام است و واهمه افزایش سبد رای دکتر ولایتی.

امام خمینی(ره) جامعه مدرسین را ستون محکم انقلاب در حوزه های علمیه معرفی کردند و به مرحوم آیت الله مشکینی فرمودند "شما از قول من به فرزندان انقلابی ام بفرمایید که تندروی عاقبت خوبی ندارد اگر آنها جذب حضرات آقایان جامعه مدرسین نشوند در آینده گرفتار کسانی خواهند شد که مروج اسلام آمریکایی اند".


مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای در مورد جامعه مدرسین می فرمایند "جامعه مدرسین نماد مرکزی حوزه است" و در بیانی دیگر می فرمایند "جامعه مدرسین یک نهاد ریشه دار و با ارزش است که نمی توانیم معادل یا موازی برای آن قرار دهیم جامعه مدرسین شاخص و نشانه برای خط امام و خط اصیل بود و این نقش باید حفظ شود"


نوشته شده در دوشنبه 92/3/20ساعت 6:30 عصر توسط محمدمهدی . ر نظرات ( )